ÇEMBERLEME MAKİNELERİ

Emmepi » ACT FP - Önden Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi

Model AC/T-FP
Tam Otomatik ve Önden Düzeltmeli
Köprülü Kutu Çemberleme Makinesi

Genel Bilgiler

Model AC/T FP, oluklu mukavva kutu ve levha istiflerinin tam otomatik olarak çemberlenmesi için dizayn edilmiştir. 850 ile 2250 mm. arasında farklı genişliklerde üretilebilmektedir.

Bu modelin Model ACT'den farkı, önden düzeltme ünitesi ile donatılmış olmasıdır. Önden düzeltme yapılması sayesinde, özellikle büyük levha veya kutular çemberlenirken istiflerin daha düzgün olması sağlanır.

Kutu konfeksiyon, katlama ve yapıştırma, düz kalıplı kesim ve dikiş makinelerinin çıkışında veya işletme içinde ihtiyaç duyulan herhangi bir konumda bağımsız olarak kullanılabilir.

Çalışma Sistemi

Motorize konveyör ve diğer otomasyon donanımları sayesinde operatöre ihtiyaç duymayan tam otomatik çalışma sistemine sahiptir.

Makineye gelen istifler, motorize konveyör üzerinde ilerler ve pnömatik ön durdurucu kolun aşağı inmesi ile önden düzeltme yapılır. Tam otomatik olarak 1 veya 2 çemberleme yapılabilir. İstif üzerinde hangi noktaya çemberleme yapılacağı, birinci ve ikinci çemberleme için ayrı ayrı ayarlanabilir. Çemberleme işlemi, çemberin iki ucunun sıcak kaynak (rezistans) ile birleştirilmesi suretiyle yapılır.

Standart donanıma dahil olan üst pres ile çemberleme öncesi istiflere pres yapılmaktadır ve makine, ayak pedalı ile yarı otomatik olarak da kullanılabilir.

Özellikler

5 x 0,4 mm. yerli üretim polipropilen yerli şerit kullanımı.

1.440 şeritleme/saat çalışma hızı.

Geliştirilmiş basit yapısı sayesinde kolay kullanım ve bakım, çok düşük işletme maliyeti.

Türkçe kullanım ve bakım kılavuzu ile elektrik şemaları.

Yerli piyasadan da yedek parça ve sarf malzemesi temin edebilme imkanı.