ÇEMBERLEME MAKİNELERİ

Emmepi » EV - Yüksek Hızlı, Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi

Model EV
Tam Otomatik, Yüksek Hızlı
Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi

Video
Genel Bilgiler

Model EV, yüksek hızlı kutu konfeksiyon makinelerinin çıkışında in-line olarak kullanılmak üzere, oluklu mukavva kutu ve levha istiflerinin tam otomatik olarak ve dört yandan düzeltme yapılarak çemberlenmesi için dizayn edilmiştir.

İşletme yerleşim düzenine ve kutu konfeksiyon makinesinin çıkış ünitesine tam uyum sağlanması için 3 farklı model motorize giriş konveyörü seçeneği sunulmaktadır.

EV-1 : Düz Motorize Konveyör
EV-2 : Paket Döndürme Konveyörü
EV-3 : 90 derece Yönlendirme Konveyörü

Bu modellerin detaylı çalışma prensipleri aşağıda açıklanmıştır.

Çalışma Sistemi

Kutu konfeksiyon makinesinin çıkış bölümünden gelen istifler, motorize konveyörler üzerinde otomatik olarak ilerletilerek makinenin iç kısmına getirilir ve dört yandan düzeltilerek isteğe bağlı olarak 1 veya 2 çemberleme yapılır. Tüm aktarım, düzeltme ve çemberleme işlemleri, operatör müdahalesi olmaksızın tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Çemberleme işlemi, çemberin iki ucunun sıcak kaynak (rezistans) ile birleştirilmesi suretiyle yapılır.

Makine ayarları, Türkçe dokunmatik kullanıcı ekranı ile yapılır. Detaylı alarm ve uyarı mesajları ile olası duruş sebepleri, çözüm önerileri ile birlikte operatöre bildirilir ve zaman kayıpları önlenir.

Geniş düzeltme panelleri sayesinde hem küçük hem de büyük paketler dört yandan mükemmel hassasiyetle düzeltilir. Üst pres ile çemberleme öncesinde pres yapılması sayesinde, kutuların palet üzerine daha düzgün istiflenebilmesi, ayrıca nakliye ve depolama alanlarından tasarruf edilmesi sağlanır.

Özellikler

Türkçe dokunmatik kullanıcı ekranı ile zaman kaybını önleyen alarm ve uyarı mesajları.

5 x 0,4 mm. yerli üretim polipropilen yerli şerit kullanımı.

Geliştirilmiş basit yapısı sayesinde kolay kullanım ve bakım, çok düşük işletme maliyeti.

Yerli piyasadan da yedek parça ve sarf malzemesi temin edebilme imkanı.

Türkçe kullanım ve bakım kılavuzu ile elektrik şemaları

Model Seçenekleri

Model EV, farklı motorize giriş konveyörlerine sahip 3 model seçeneği sunmaktadır : EV-1, EV-2 ve EV-3.
Beraber kullanılacağı kutu konfeksiyon makinesinin çıkış bölümüne, işletme yerleşim planına ve özel ihtiyaçlara en esnek şekilde uyum sağlar.

Emmepi » EV/1 - Düz Motorize Giriş Konveyörü
EV-1 : Düz Motorize Konveyör

Paketlerin, kutu konfeksiyon makinesinden çıktıkları yönde "enine" çemberleneceği ve kutu konfeksiyon makinesi ile çemberleme makinesinin aynı akış yönünde çalışacağı durumlarda kullanılır. İsteğe bağlı olarak üst kılavuz makaralar ile donatılabilir.

Emmepi » EV/2 - Paket Döndürmeli Giriş Konveyörü
EV-2 : Paket Döndürme Ekipmanı

Kutu konfeksiyon makinesinden gelen paketlerin, "en yönünden boy yönüne çevrildikten sonra" çemberleneceği ve kutu konfeksiyon makinesi ile çemberleme makinesinin aynı akış yönünde çalışacağı durumlarda kullanılır. Kutu konfeksiyon makinesinden gelen paketler, motorize paket döndürme kolu ile 90 derece döndürülür ve çemberleme makinesine bu şekilde girdikten sonra çemberlenir.

Emmepi » EV/3 - 90 Derece Döndürmeli Giriş Konveyörü
EV-3 : 90 Derece Döndürme Konveyörü

Kutu konfeksiyon makinesi ile çemberleme makinesinin L şeklinde konumlandırıldığı durumlarda kullanılır. Gelen paketler, çift yönlü aktarım sağlayan motorize giriş konveyörü üzerinde 90 derece döndürülerek çemberleme makinesine aktarılır.

Video
Model EV » Yüksek Hızlı, Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi

Bu içeriğin görüntülenebilmesi için bilgisayarınızda "Adobe Flash Player" yüklü olmalıdır.

Adobe Flash Player İndirin