ÇEMBERLEME MAKİNELERİ

Emmepi » Model PC - Otomatik Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi 01
Emmepi » Model PC - Otomatik Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi 02

Model PC
Otomatik Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

Model PC, kutu konfeksiyon makinelerinin çıkışında in-line olarak kullanılmak üzere, oluklu mukavva kutu ve levha istiflerinin tam otomatik olarak dört yandan düzeltme yapılarak çemberlenmesi için dizayn edilmiştir.

İşletme yerleşim düzenine ve kutu konfeksiyon makinesinin çıkış ünitesine tam uyum sağlanması için 3 farklı model motorize giriş konveyörü seçeneği sunulmaktadır.

PC-1 : Düz Motorize Konveyör
PC-2 : Paket Döndürme Konveyörü
PC-3 : 90 derece Yönlendirme Konveyörü

Bu modellerin detaylı çalışma prensipleri aşağıda açıklanmıştır.

Çalışma Sistemi

Kutu konfeksiyon makinesinin çıkış bölümünden gelen istifler, motorize konveyörler üzerinde otomatik olarak ilerletilerek makinenin iç kısmına getirilir ve dört yandan düzeltilerek isteğe bağlı olarak 1 veya 2 çemberleme yapılır. Tüm aktarım, düzeltme ve çemberleme işlemleri, operatör müdahalesi olmaksızın tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Çemberleme işlemi, çemberin iki ucunun sıcak kaynak (rezistans) ile birleştirilmesiyle yapılır.

Geniş düzeltme panelleri sayesinde hem küçük hem de büyük paketler dört yandan mükemmel hassasiyetle düzeltilir. Üst pres ile çemberleme öncesi preslenen paketler, palet üzerine düzgün şekilde istiflenebilir.

Sipariş değişimi için "Yeniden Başlat" butonuna 3 saniye boyunca basılması yeterlidir; başka hiçbir ayar yapılması gerekmez. Makine, gelen ilk paketin ebatlarını otomatik olarak algılar ve ara verilmeksizin üretime devam edilir.

Özellikler

5 x 0,4 mm. yerli üretim polipropilen yerli şerit kullanımı.

Geliştirilmiş basit yapısı sayesinde kolay kullanım ve bakım, çok düşük işletme maliyeti.

Yerli piyasadan da yedek parça ve sarf malzemesi temin edebilme imkanı.

Türkçe kullanım ve bakım kılavuzu ile elektrik şemaları.

Model Seçenekleri

Model PC, farklı motorize giriş konveyörlerine sahip 3 model seçeneği sunmaktadır : PC-1, PC-2 ve PC-3. Beraber kullanılacağı kutu konfeksiyon makinesinin çıkış bölümüne, işletme yerleşim planına ve özel ihtiyaçlara en esnek şekilde uyum sağlar.

Emmepi » PC/1 - Düz Motorize Giriş Konveyörü
PC-1 : Düz Motorize Konveyör

Paketlerin, kutu konfeksiyon makinesinden çıktıkları yönde "enine" çemberleneceği ve kutu konfeksiyon makinesi ile çemberleme makinesinin aynı akış yönünde çalışacağı durumlarda kullanılır. İsteğe bağlı olarak üst kılavuz makaralar ile donatılabilir.

Emmepi » PC/2 - Paket Döndürmeli Giriş Konveyörü
PC-2 : Paket Döndürme Konveyörü

Kutu konfeksiyon makinesinden gelen paketlerin, "en yönünden boy yönüne çevrildikten sonra" çemberleneceği ve kutu konfeksiyon makinesi ile çemberleme makinesinin aynı akış yönünde çalışacağı durumlarda kullanılır. Kutu konfeksiyon makinesinden gelen paketler, motorize paket döndürme kolu ile 90 derece döndürülür ve çemberleme makinesine bu şekilde girdikten sonra çemberlenir.

Emmepi » PC/3 - 90 Derece Döndürmeli Giriş Konveyörü
PC-3 : 90 Derece Yönlendirme Konveyörü

Kutu konfeksiyon makinesi ile çemberleme makinesinin L şeklinde konumlandırıldığı durumlarda kullanılır. Gelen paketler, çift yönlü aktarım sağlayan motorize giriş konveyörü üzerinde 90 derece döndürülerek çemberleme makinesine aktarılır.

Video
Model PC/2 » Otomatik Düzeltmeli Kutu Çemberleme Makinesi

Bu içeriğin görüntülenebilmesi için bilgisayarınızda "Adobe Flash Player" yüklü olmalıdır.

Adobe Flash Player İndirin