Oluklu Mukavva Sektörü » Tutkal Uygulama Sistemleri » ERO-O Düşük Basınçlı Tutkal Sistemi

TUTKAL UYGULAMA SİSTEMLERİ

Ero » ERO-O - Düşük Basınçlı Tutkal Uygulama Ünitesi

ERO-O
Düşük Basınçlı Tutkal Uygulama Sistemi
(Kutu Konfeksiyon Makineleri İçin)

Broşür

ERO-O düşük basınçlı tutkal sistemi, kutu üretim makineleri için geliştirilmiştir ve son teknolojiyi ekonomik fiyata sunmaktadır. Özellikle eski tip tekerlekli tutkal sistemleri yerine kullanılmakta, temizlik ve bakım sürelerini önemli ölçüde azaltmaktadır.

Uzun vadede çok düşük bakım ihtiyacı ile yüksek performans sağlar. Basit yapısı ile kullanımı kolaydır ve yüksek üretim hızları için idealdir. 210 m/dak. üretim hızında, +/- 3 mm. hata payıyla çalışmaktadır.

Standart donanımlar : 2 veya 4 kanallı programlayıcı; düşük basınçlı ERO tutkal pompası; düşük basınçlı akış regülatörü; 2, 3 veya 4 çizgi tutkal uygulayabilen tutkal istasyonu; enkoder; fotoseller; hava ve tutkal hortumları; ayarlanabilir pnömatik kontrast. Makine üzerine monte edilen bileşenler hariç (enkoder ve tutkal istasyonu), tüm bileşenler tekerlekli bir taban üzerinde tek blok halinde bulunmaktadır.

Ero » GT-09 - Temaslı Tutkal İstasyonu
GT-09
Temaslı Tutkal Uygulama İstasyonu

GT-09 tutkal istasyonu, yüksek üretim hızında çalışan kutu konfeksiyon makineleri için dizayn edilmiştir ve bir adet temaslı pnömatik tutkal tabancası bulunmaktadır.

Tutkal tabancası paslanmaz çelikten; tabanca başı ise alaşımlı çelikten üretilmiştir. Tutkal tabancasının üst kısmındaki vida ile tutkal akışı ayarlanabilir. Tutkal çizgileri arasındaki mesafe 15 mm. (3 delikli nozul) veya 24 mm. (4 delikli nozul) olabilir.

Ero » CP Kumanda Paneli
CP Kumanda Paneli
2, 4, 8 veya 16 Kanallı

Sahip olduğu en ileri teknolojik donanımı ile çok yüksek üretim hızlarına uygundur ve kullanımı kolaydır. 2, 4, 8 veya 16 kanal destekli modeller mevcuttur. 16 lazer fotosel bağlanabilir. Her tutkal tabancası için 8 farklı tutkal sürme alanı ayarlanabilir ve 80 program hafızaya alınabilir.

Kumanda paneli ile tutkal uygulama alanları, tutkal tabancalarını devreye alma veya devre dışı bırakma, noktalı veya çizgi halinde tutkal uygulama modu, nokta büyüklüğü, tutkal basıncı, nozulların otomatik temizlenmesi gibi seçimler yapılabilir. Hem tuşlar hem de döner düğme ile parametreler ayarlanabilir ve parametreler şifre ile korunmaktadır.

Makine üretime devam ederken ekranda, makinenin metre/dakika olarak çalışma hızı, hangi fotoselin okuma yaptığı, hangi programın seçili olduğu gibi bilgiler görüntülenir. Kumanda panelinin üst kısmında bulunan alarm ile tutkal seviyesinin düşük olması gibi uyarılar takip edilebilir.

Ero » Düşük Basınçlı Tutkal Sistemi - Örnek Uygulama

Örnek Tutkal Uygulama

Ero » Düşük Basınçlı Tutkal Sistemi - Örnek Montaj

Örnek Ünite Montajı