KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » CREST Logo
Fosber » CREST Glue Machine (Tutkal Ünitesi) Makine
Fosber » CREST Glue Machine (Tutkal Ünitesi)

CREST
Glue Unit (Tutkal Ünitesi)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

CREST yapıştırma ünitesinin dizaynı, tüm mukavva türlerinin üretiminde verimliliği, yüksek hızı ve kaliteyi birleştirmektedir. Makinenin her iki yanına yerleştirilmiş olan eksantrik flanşlar, tutkal kalınlığını kontrol eden krom kaplı sıyırıcı vals ve tutkal uygulama valsinin paralel olmasını garantiler.

Tutkal uygulama valsi (300 mm.) ve sıyırıcı vals (200 mm.) arasındaki mikrometrik tutkal kalınlığı kontrolü, servo destekli olarak, 0,03 mm. tolerans ile sağlanır. Aniloks tutkal uygulama valsi ve sıyırıcı vals, tek sürücüden tahrik almaktadır.

Tutkal kalınlığı, manuel veya tam otomatik olarak ayarlanabilir. Manuel ayar için, operatör istenen tutkal kalınlığı değerini girer. Makine, bu değere göre tutkal kalınlığını otomatik olarak ayarlar ve sabit tutar. Tam otomatik ayarda ise tutkal kalınlığı, önceden belirlenmiş olan tutkal eğrisi doğrultusunda çalışma hızına göre makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Böylece, tüm üretim hızlarında aynı miktarda tutkal uygulanması sağlanır.

CREST yapıştırma ünitesinde, ondülenin tutkal uygulama valsi üzerinde tutulması için müşterinin ihtiyacına göre “temas barı” veya “pres valsi sistemi” kullanılabilmektedir. Pres valsi sistemi ile tutkal kalınlığının mükemmel hassasiyetle ayarlanması, nişastanın tam ayarlanan miktarda ve sadece dalga uçlarına uygulanması sağlanır. 

Ayarlanabilir genişlikteki paslanmaz çelik tutkal tavası özel olarak dizayn edilmiştir; her çalışma seviyesinin ve o seviyenin nişasta akış kontrolünün diğer seviyelerden tamamen bağımsız olması, tutkal filminin tüm üretim hızlarında hassas şekilde uygulanmasına imkân verir. Nişastanın tavaya girişi merkezden, çıkışı ise tavanın tüm genişliği boyunca gerçekleşmektedir.

Tutkal seviyesi otomatik olarak sabit tutulur. Tutkal filmi, gerçek tutkal seviyesinin altında oluşturulur ve her zaman sabit hidrostatik basınç altındadır; böylece tutkal filminin düşük tüketim seviyesi ile hassas olarak uygulanması sağlanır. Tüm tutkal tavasının geriye hareket edebilmesi sayesinde temizleme işlemleri rahatlıkla yapılabilir.

Standart dokunmatik ekranlı operatör konsolu ile üretim bilgileri, makine ayarları, alarmlar, detaylı makine hata tanılama bilgileri görüntülenir ve manuel işlemler yapılabilir.

Video
CREST » Glue Unit (Tutkal Ünitesi)