KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » EXPRESS Logo
Fosber » EXPRESS Double Facer (Kurutma Tavaları)
Fosber » EXPRESS Double Facer (Kurutma Tavaları) Sürücüler

EXPRESS
Double Facer (Kurutma Bölümü)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

EXPRESS kurutma ünitesi, bugün mevcut olan en güncel teknolojiye sahiptir ve 2800 mm. genişliğe kadar tüm gramajlardaki oluklu mukavvaları maksimum 350 m/dak. hız ile yüksek performansla çalışabilir. Isı transferi, basınç sistemi ile kontrol edilmektedir. Uygulanacak doğru ısı miktarı, iyi yapışma ve nem dengesinin sağlanması için üretim hızına ve üretilen mukavva türüne göre belirlenir.

EXPRESS kurutma ünitesi; çekme bölümüne ilave olarak üç istasyona ayrılmış olan ısıtma bölümünden oluşmaktadır. Isıtma bölümü, yüksek dayanıklılığa sahip küresel dökme demirden üretilmiş olan 160 mm. yükseklikte ve 750 mm. x 2600 mm. (veya 2900 mm.) ölçülerindeki kurutma tavalarından oluşmaktadır. Bu tavalar, her birinin aynı formda olması ve oluklu mukavva ile temas eden yüzeylerinin düzgün olması için, tek bir kalıp kullanılarak üretilmektedir. Dahili apareylerin yapısı, kurutma tavalarının içinde dolaşan buharın sürekli ve akışkan olması için özel olarak dizayn edilmiştir. Sonuç olarak, ısının yüzeyde mükemmel ve dengeli şekilde yayılması sağlanır.

Patentli basınç sistemi tam üretim genişliğinde çalışır ve yarı-sert plakalar basıncın tüm mukavva yüzeyinde uygulanmasını sağlar. Bu plakalar esnektir ve yanal olarak hareket edebilmeleri sayesinde, basıncın mukavva yüzeyinde sabit ve dengeli şekilde dağıtılması sağlanır. Düşük sürtünme özellikli plakalar, kurutma keçesinin daha az aşınmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Özel dizayn destek yapısı, her üç kurutma bölümü alanı için basıncın bağımsız olarak ayarlanabilmesine imkân verir.

Çekme bölümü, mukavvayı sıkı ve düzgün şekilde tutan sandviç kayışlardan oluşmaktadır. Alt bölümde, mukavvanın çekilmesine yardımcı olan bir seri soğuk plaka bulunmaktadır. Tam genişlikteki ilave basınç sistemi, yukarıdan basınç uygulayarak plakaları aşağıda tutar. Plakalar, düz yüzey üzerine yerleştirilmiştir ve böylece her üretim hızında mukavvanın ezilmeden yüksek performansla çekilmesi sağlanır.

Üst ve alt kurutma keçelerinin sürüşü, bağımsız DC motorlu iki tambur ile gerçekleştirilmektedir. Bu motorlar, doğrudan makinenin yan şasisine yerleştirilmiştir ve tamburlara dişli takımı ile aktarım sağlamaktadır (Fosber Direct Drive Master Cut-Off ünitesine benzer şekilde). Tamburların hız ayarı, alt ve üst kayışların hızlarının aynı olmasını sağlayan ve kaymayı önleyen elektronik tork kontrolü ile yapılır.

Video
EXPRESS » Double Facer (Kurutma Tavaları)