KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » LINK Logo
Fosber » LINK M2 Splicer (Kağıt Ekleme) - Makine

Link M2

Fosber » LINK M3 Splicer (Kağıt Ekleme) - Makine

Link M3

Fosber » LINK Splicer (Kağıt Ekleme) - Eklenecek Uç

LINK
Splicer (Kağıt Ekleme)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

LINK otomatik splicer (kağıt ekleme), geliştirilmiş basit dizaynı ile hassas ve güvenilir kağıt ekleme teknolojisi sunmaktadır. Her marka oluklu mukavva hattına kolayca entegre edilebilen dayanıklı yapısı ile 450 m/dak. çalışma hızına ulaşabilmektedir. LINK kağıt ekleme makinesi, bobin değişimi süreçlerinin tam olarak kontrol edilebilmesi için, otomatik veya manuel bobin yükleme seçenekleri sunan Fosber bobin ayakları STAND M2 ile birlikte kullanılabilir.

LINK otomatik kağıt ekleme makinesini oluşturan öğeler; iki adet kağıt hazırlama ünitesi, iki adet kağıt ekleme kafası, bir adet hızlandırıcı merdanedir. Eklenecek kağıdı hazırlama üniteleri, operatörün kolay, hızlı ve güvenli şekilde çalışabilmesi için makinenin iki ucuna yerleştirilmiştir. Her iki hazırlama ünitesinde de hizalama merdanesi, destek barı ve operatörün ayrıca bir vakum sistemine ihtiyaç duyulmadan çift taraflı yapıştırıcı bandı uygulayabilmesi ve kağıdı yerinde sabit tutabilmesi için bir kontak barı bulunmaktadır.

Kağıt eklemek için bant hazırlandıktan sonra, operatör bir tuşa basarak hazırlık aşamasını tamamlar. Böylece sistem, hazırlanmış olan kağıdı ekleme işlemi için otomatik olarak doğru konuma getirir ve operatörlerden kaynaklanabilecek olası hatalar önlenmiş olur.

Ekleme konumunun sabit olması, TAIL-LINK(kağıdın kopması halinde otomatik ekleme) sisteminin hassas ve güvenilir şekilde çalışmasını sağlar. Motorize hareketli taşıyıcı; kesim bıçaklarının, kağıt ekleme merdanesinin ve frenin bulunduğu iki ekleme kafasını barındırmaktadır. Taşıyıcı; doğru kağıt ekleme kafasını, kullanılacak kağıt ekleme istasyonuna göre otomatik olarak hizalar. Kağıt ekleme işlemi başladığında fren otomatik olarak aşağı iner ve bitmekte olan kağıdı durdurur. Sonra, pnömatik silindirin tek bir hareketi ile bıçak, bitmekte olan kağıdı keser ve hareketli karşı merdane ile kağıt ekleme merdanesi temas ederek mükemmel bir yapışma sağlar. Eş zamanlı hareket ile yeni kağıdın ucu bitmekte olan kağıda 0,25 saniyede mükemmel şekilde yapıştırılmış olur. Sonuçta, yüksek üretim hızlarında dahi eski ve yeni kağıtların hassas şekilde tamamen birleşmeleri sağlanır. Bu sistemde vurma etkisine ve çekiç tipi mekanizmaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kağıt çıkışında bulunan AC sürüşlü hızlandırıcı merdane ile sabit gergi elde edilir. Bu silindir, eski bobindeki bitmekte olan kağıdı frenler ve yeni bobinden gelen kağıdın hat hızına getirilmesini sağlar. Hızlandırıcı merdane, kağıt ekleme işlemi boyunca kağıt gerginliğinin izlenmesi ve her zaman sabit tutulması için hassas servo kontrollü rakkas merdane ile mükemmel uyum içinde çalışır. Kağıt ekleme işlemi esnasında dahi, o anki çalışma hızına göre mükemmel kağıt gerginliği sağlanır.

LINK otomatik bobinden kağıt ekleme makinesi, standart olarak dokunmatik kullanıcı ekranı ile donatılmıştır ve tüm makine parametreleri, hata tanılama bilgileri ve bakım prosedürleri bu ekrandan takip edilebilir. Makine, tam güvenli çalışma için gerekli sistemlere ve CE belgesine sahiptir.

Video
LINK M2 » Splicer (Kağıt Ekleme)

Video
LINK M3 » Splicer (Kağıt Ekleme)