KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » MASTER Logo
Fosber » MASTER Cut Off (Boy Kesim) 01
Fosber » MASTER Cut Off (Boy Kesim) 02
Fosber » MASTER Cut Off (Boy Kesim) 03

MASTER
Cut Off (Boy Kesim)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

Master cut-off ünitesi, giriş bölümü, kesim bölümü ve çıkış bölümü olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümü, motorize çekme merdanelerinden ve mukavva destek yüzeyinden oluşmaktadır. Bu bölüm, pnömatik pistonlar sayesinde yukarı kaldırılabilmektedir. Bu sayede, makinenin iç sistemine kolay erişim için gerekli boş alan sağlanır ve makinenin genel bakımı ile bıçak ayarları gibi işlemler rahatlıkla yapılabilir. Yüksek üretim hızlarında mukavva akışının daha iyi kontrol edilebilmesi için, giriş bölümüne ikinci bir çift motorize no-crush çekme merdanesi ilave edilebilir.

Kesim bölümü, üzerine tek parça bıçakların yerleştirildiği bir çift çelik bıçak silindirinden oluşmaktadır. Tek parça helisel bıçak ağızları, bıçak silindirleri üzerindeki kesim etkisinin yumuşatılmasına katkı sağlar. Bu sayede, düşük ataletli şaftlar kullanılabilmektedir. Üst bıçağın konumu, bıçak yatağında bulunan vidalar ile tamamen ayarlanabilir ve böylece bıçaklar en ideal konumda bulunur; özel dizayn otomatik perdahlama işlemi ile  bıçaklar her zaman keskin ve hassas ayarlı olur. Şaftların dönüşü, aralarındaki pozitif sürüş için, her bıçak silindirinin iki yanına da yerleştirilmiş olan bağlı dişliler ile sağlanmaktadır.

Master cut-off ünitesinin akıllı tasarımı, yüksek üretim hızlarında dahi kısa levhaların sorunsuz çalışılabilmesini sağlar. Çıkış bölümünde motorize no crush çıkış makaraları bulunmaktadır. Çıkış bölümü, levhaların akışının çalışma hızına bağlı olmaksızın en iyi şekilde kontrol edilmesini sağlamak için, no crush makaralar yerine kayışlı aktarım kullanılarak geliştirilebilir.

Farklı kapasite ihtiyaçlarına yönelik olarak Master cut-off ünitesi, sürüş kontrol ünitelerinin sayısına bağlı olarak değişik performans seviyeleri sunmaktadır. Tüm sürüş motorları brushless AC motorlardır ve kesim uzunluğunun hassasiyeti, güç tüketimini önemli ölçüde azaltan güç kazanç sistemli Vektör Sürüş Kontrolü ile garanti edilir.

Master cut-off ünitesinin yüksek performanslı kontrol sistemi ile sipariş bilgileri, makinenin durumu, üretim bilgileri, hata tanılama bilgileri görülebilir ve manuel operator komutları kullanılabilir.  Bu kontrol sistemi sayesinde, dry-end hattındaki diğer makinelerle ve planlama sistemleri ile iletişim kurulması da sağlanır.

Ayrıca, modem veya network bağlantısı ile uzaktan erişim sağlanarak Fosber hata tanılama ve uzaktan destek hizmetleri kullanılabilir. Master cut-off ünitesinde operatör güvenliği, şirketlerin ve hükümetlerin belirleyeceği en sıkı yükümlülükleri karşılayacak seviyede geniş güvenlik ve koruma ekipmanları ile sağlanmaktadır.

Video
MASTER » Cut Off (Boy Kesim)