KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber »  ROTARY SHEAR CS Logo
Fosber »  ROTARY SHEAR CS (Atık Kesim) - Bıçak Detayları
Fosber »  ROTARY SHEAR CS (Atık Kesim) Detaylar

ROTARY SHEAR CS
(Atık Kesim)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

Fosber’in sektörde yeni bir çağ açan patentli CONSTANT SYSTEM sipariş değişimi sistemi, mukavvanın akışı kesintiye uğramadan gerçek boşluksuz sipariş değişimi yapılabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu sistem ile klasik sipariş değişimi yöntemlerinin sorunları, Rotary Shear ünitesinde boşluklu ayırmaya ihtiyaç duyulmadığı için ortadan kaldırılmıştır. Bu özel sipariş değişimi sisteminde CONSTANT SYSTEM Rotary Shear ve Fosber TWIN otomatik Slitter Scorer üniteleri beraber kullanılmaktadır.

CONSTANT SYSTEM Rotary Shear, üst bıçağın 26 bölümlü olması ve her bıçak bölümünün bağımsız olarak kesim için devreye alınabilmesi haricinde, standart bir bıçak/poliüretan Rotary Shear ünitesi gibi çalışmaktadır. Alt anvil silindiri, sökülmesi ve değiştirilmesi kolay olan bölümlendirilmiş dişi-erkek kilitli poliüretan ile kaplıdır.  Standart rotary shear üniteleri ile aynı olan atık çıkarma bölümünü oluşturan öğeler : Pnömatik yönlendirici, yüksek tutma özellikli motorize kayış ve kauçuk kaplı atık çıkarma silindiri, mukavvaya pozitif basınç uygulayan no-crush makaralar.

Fosber CONSTANT SYSTEM Rotary Shear, normal bir rotary shear gibi çalışabilir ve klasik boşluklu sipariş değişimi için tam genişlikte kesimler veya boşluksuz sipariş değişimi için kısmi kesim yapabilir. CONSTANT SYSTEM sipariş değişimi modunda bıçaklar tekil olarak istenen alanın kesilmesi için otomatik olarak ayarlanmaktadır.

Sipariş değişiminde yapılacak kısmi kesime göre bölümlü bıçaklar otomatik olarak ayarlanır ve bıçak silindiri tek bir dönüş yaparak mukavvayı sadece kenar trim noktalarından ve eski ve yeni siparişin ayrım noktalarından keser. Eski siparişin bitiş ve yeni siparişin başlangıç çizgisi Fosber TWIN Çift İstasyonlu Slitter Scorer makinesine ulaştığı zaman bıçaklar, eski ve yeni sipariş kesim noktaları aralarında boşluk olmayacak şekilde harekete geçer.

Fosber CONSTANT SYSTEM sipariş değişimi sistemi kolay ve etkili şekilde eski ve yeni siparişleri birleştirir ve böylece mukavvanın akışının -sipariş değişimleri de dahil- her zaman devam etmesi sağlanır. Bu sayede, klasik boşluklu sipariş değişimi yöntemlerinde yaşanabilecek aşağıdaki sorunlar ortadan kaldırılmış olur :
- Sipariş değişimi için üretim hızının düşürülmesi ve eski siparişin üretim hızının arttırılması.
- Slitter-scorer veya cut-off ünitelerinde, levhaların düzensiz ilerlemesine bağlı sıkışmalar yaşanması,
- Kamburluk ve hızlanmaya bağlı kesim hataları.

Video
ROTARY SHEAR CS » Atık Kesim