KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » SMART Logo
Fosber » SMART Single Facer (Ondüle Grubu) Makine
Fosber » SMART Single Facer (Ondüle Grubu) Kaset Sistemi
Fosber » SMART Single Facer (Ondüle Grubu) Ünite

SMART
Single Facer (Ondüle Grubu)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

SMART, yüksek hızda çalışan ve kısa sürede ondüle valsi değişimi yapılmasını sağlayan kaset sistemine sahip bir Single Facer ünitesidir. Çok ağır rijit dökme demir kasaya yerleştirilmiştir. Ağır, düşük titreşimli ve düşük ağırlık merkezli yapısı sayesinde tüm dalga tiplerinde oluklar en yüksek kalitede şekillendirilir. Kademeli ve hassas olarak ayarlanabilen pres valsi, titreşimin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar.

Vals değiştirme işlemi, motorize taşıyıcı araba ile makinenin her iki tarafından 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Tüm hidroliklerin Single Facer ünitesi yerine motorize taşıyıcı arabaya dahil edilmiş olması ile makine yapısının basit ve güvenilir olması sağlanmıştır.

Ondüle valslerinin çaplarının farklı olması, olukların şekillendirilmesi esnasında oluşan dahili gerilimi önemli derecede azaltır ve oluk profillerinin en iyi şekilde oluşturulmasını sağlar.  Ondüle valsleri, yüzey boyunca çok hızlı ısınma elde edilmesi için çevresel olarak ısıtılır, böylece sifon borularına ihtiyaç duyulmaksızın kondensat problemleri önlenir (taze buhar ilk olarak üst ondüle valsinden, sonra da alt ondüle valsinden geçer ve buhar akışı, kondensatın giderildiği ön-şartlandırıcı silindire doğru devam eder). Ondüle valsleri, müşterinin tercihine ve dalga cinsine göre krom veya tungsten kaplamalı olarak tercih edilebilir.

“Genişletilmiş nip” sistemi sayesinde, ondüle ve liner kağıtlarının daha büyük çaplı olan üst ondüle valsi çevresinde daha geniş bir yüzeyde temas halinde kalmaları ve böylece mükemmel şekilde yapışmaları sağlanır. Ayrıca pozitif basınç, kağıdın ondüle valsine bitişik olmasını sağlar ve böylece, ısı transferi tüm kağıt genişliği boyunca dengeli olarak gerçekleşir; tutkal filmi tüm düzeyde iyi dağıtılmış olur. Pres valsi boşluğu, üretim hızına ve kağıt gramajlarına göre otomatik olarak ayarlanır. Bu sayede, en düşük gramajlıdan en yüksek gramajlıya kadar tüm kağıtlar, pres valsinin otomatik ayarlanması ile basit ve verimli şekilde çalışılarak maksimum üretim esnekliği sağlanır. Bu konsept ayrıca basınç hatlarını da elemine eder.

Smart Single Facer ünitesinin dizaynı, dalga uçları ile tutkal uygulama valsi arasında mükemmel şekilde hizalanmış 90 derece açı sağlamaktadır. Ünite, dalga uçlarına uygulanan tutkal miktarını hassas şekilde ayarlar ve bu süreci devamlı olarak kontrol eder.

Yüksek hızlı tutkal haznesi kontrolü; tutkalın, ondülenin dış kenarlarına hassas şekilde uygulanmasını sağlar. Temizleme ve bakım işlemleri için tüm tutkal ünitesi bir düğmeye basılması ile ekseni etrafında dönerek ana üniteden ayrılır ve yıkama işlemi otomatik olarak başlar.

Video
SMART » Single Facer (Ondüle Grubu)