KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » SYNCRO Logo
Fosber » SYNCRO - Supervisor (Merkezi Kontrol) - Ana Konsol
Fosber » SYNCRO - Supervisor (Merkezi Kontrol) - Arayüz Sayfası
Fosber » SYNCRO - Supervisor (Merkezi Kontrol) - Wrap Arm Kontrolü

SYNCRO
Supervisor (Merkezi Kontrol)

Genel Bilgiler

Fosber oluklu mukavva hatlarının merkezi kontrol sistemi olan SYNCRO, komple oluklu mukavva hattının yanı sıra sadece Wet-End veya Dry-End üniteleri için de bağımsız olarak kullanılabilir.

SYNCRO Wet-End merkezi kontrol sistemi ile köprü yönetimi ve kalibrasyonu, kağıt ekleme işlemlerinin senkronizasyonu, kısmi olarak kullanılan bobinlerin etiketlerinin baskısı, bobin stok yönetimi için arayüz, bobin standlarının yönetimi, kağıt kopmalarının kontrol edilmesi, wet-end sipariş değişimi ve tüm ünitelerin durumlarının tek tek takip edilmesi sağlanmaktadır.

SYNCRO Dry-End merkezi kontrol sistemi ile detaylı üretim raporlarının hazırlanması, akıllı hata tanılama, istif etiketleri baskısı; Wet-End üniteleri, üretim departmanı, planlama sistemleri ve fabrika içi otomasyon sistemleri ile iletişim arayüzü sağlanmaktadır.

SYNCRO kumanda panosu, operatörün kolayca erişebilmesi için diğer makinelerin panolarına yakın olmak üzere bir kontrol odası içinde konumlandırılır. Syncro sunucu bilgisayarının ağına ilave bilgisayarlar dahil edilerek oluklu hattının, kontrol odası dışında tercih edilen herhangi bir noktadan kontrol ve kumanda edilebilmesi mümkündür.

SYNCRO merkezi kontrol sisteminde, tüm gerekli cihazların bağlandığı iki ayrı ağ bulunmaktadır.  Ağlardan biri, SYNCRO’nun oluklu hattındaki tüm makineleri senkronize etmesini ve üretimin işleyişinin gerçek zamanlı olarak takip edilebilmesini sağlayan cihazlar içindir. Diğer ağ ise, SYNCRO’nun oluklu hattında bulunan diğer ağlar ile (makineler, ofisler, yazıcılar vb.)  veri alışverişi içindir. SYNCRO’nun fonksiyonları, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilmektedir.