KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » TERMINAL Logo
Fosber » TERMINAL Stacker (İstifleme) - Makine
Fosber » TERMINAL Stacker (İstifleme) - Bantlar
Fosber » TERMINAL Stacker (İstifleme) - İstif

TERMINAL
Stacker (İstifleme)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

Fosber’in yeni otomatik istifleme ünitesi TERMINAL, bir, iki veya üç istasyonlu olarak üretilebilmektedir ve bağımsız olarak kontrol edilen 4 aktarım bölümünden oluşmaktadır : bağımsız kontrollü bant konveyör bölümü, frenleme bölümü, ayırma bölümü ve Down-Stacker tipi boşaltma platformu.

Levhalar, cut-off ünitesinden TERMINAL istifleme ünitesine ulaştıkları ilk bölümde bir grup frenleme fırçası ile kontrol edilir, kılavuzlu ve vakumlu bant aracılığı ile üst üste bindirilir ve hizalanır.

Frenleme fırçalarının değişken basıncı, müşteriye özel olarak belirlenen basınç eğrisi değerleri doğrultusunda ve levhanın genişliğine, uzunluğuna, ondüle türüne ve hattın o anki üretim hızına göre dinamik olarak kontrol edilir. Vakumlu bant ve frenleme fırçalarının başarılı kombinasyonu sayesinde levhalar, TERMINAL istifleme ünitesine ulaştıkları ilk andan itibaren en iyi şekilde istiflenirler.

İstiflerin birbirlerinden ayrılması işlemi, çok hassas ve hızlı çalışma sistemine sahip hareketli kıskaç ile yapılmaktadır. Sipariş / istif değişimleri, 350 m/dak. üretim hızında, bugün sektörde sunulabilen en yüksek istif kalitesi sürekli olarak korunarak yapılabilmektedir.

Platformun hassas kontrolü, tüm levha çeşitlerinde ve ölçülerinde optimum istif kalitesi sağlamaktadır. Bu yüksek performans, son aktarım bölümünün eğiminin üretilen levhanın ölçülerine ve ondüle türüne göre otomatik olarak ayarlanabildiği yenilikçi sistem sayesinde elde edilmektedir.

Platform, daha iyi istif stabilitesi ve daha kolay çalışma için tam genişlikte bant ile donatılmıştır. En zor levha ölçüleri dahi, makinenin performansından veya operatörün güvenliğinden taviz verilmeden çalışılabilir. Açık ve kolay erişilebilir bir makine olan TERMINAL istifleme ünitesi, yüksek seviyede güvenlik sağlanması için çift güvenlik zinciri, lazer tarayıcı alan bariyerleri gibi ekipmanlar ile donatılmıştır ve endüstri standardı Avrupa CE Güvenlik Direktifleri EN 1010-5:2005 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

TERMINAL istifleme ünitesi, bağımsız ve akıllı programı sayesinde, üretilmekte olan levha türüne sürekli ve dinamik olarak tam anlamıyla adapte olabilir. Sonuç olarak, tüm üretim şartlarında yüksek üretim hızı ve mükemmel istif kalitesi sağlanır.

c

Video
TERMINAL » Stacker (İstifleme)