KOMPLE OLUKLU MUKAVVA HATLARI

Fosber » TWIN 400 Logo
Fosber » TWIN 400 Slitter-Scorer (Jilet Kesim) 01
Fosber » TWIN 400 Slitter-Scorer (Jilet Kesim) 02
Fosber » TWIN 400 Slitter-Scorer (Jilet Kesim) Üstten Görünüm

TWIN 400
Slitter Scorer (Jilet Kesim)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

Fosber’in yeni Slitter Scorer modeli TWIN 400, kompakt ve düşük bakım ihtiyacı olan bir makinedir. İki bağımsız kesim ve iz yapma istasyonu sayesinde boşluklu veya boşluksuz sipariş değişimleri, üretim hızı sınırlaması olmaksızın yapılabilmektedir. Kesim ve iz yapma ekipmanlarının hassas ve hızlı şekilde konumlandırılması, kremayer üzerinde hareket eden ve yüksek performans, hassasiyet, güvenilirlik sağlayan 3 bağımsız robot ile gerçekleştirilmektedir.

TWIN 400, standart olarak ince bıçaklı jilet kesim sistemine sahiptir. Müşterilerimizin  ihtiyacına göre alttan veya üstten kesim yapan modeller üretilebilmektedir.

Tungsten carbide bıçakların kullanılması sayesinde, yağlama ihtiyacı olmaksızın tüm mukavva türlerinde mükemmel kesim kalitesi elde edilir. Otomatik bıçak bileme sistemi, her iki istasyon için ortaktır ve bir robot üzerine monte edilmiş olan ikili bileme başlığından oluşmaktadır.

Yenilikçi karşı bıçak sistemi sayesinde bakım maliyetleri son derece düşüktür. Bıçaklar, dilimli teflon profilleri tutan sabit çelik anvile karşı kesim yapmaktadır. Teflon profillerin yerlerinin otomatik sistem ile değiştirilmesi sayesinde bakım ihtiyacı önemli ölçüde azaltılmıştır.

İki iz istasyonu birbiri ile tamamen aynıdır ve üretim çeşitliliğinin arttırılması için farklı profiller ile donatılabilir (her istasyon için en fazla 5 profile kadar). Bu sayede, yardımcı iz şaftı kullanılmadan, tandem modunda farklı profiller aynı anda çalışılabilir.

Her kesim istasyonuna 8’li çıkış için 9 bıçak monte edilebilir. 8’den daha fazla çıkışa ihtiyaç duyulması halinde, istasyonlar otomatik olarak tandem modunda aynı anda çalışabilmektedir. Bu özellik, her bıçağın tekil olarak kontrol edilmesi sayesinde mümkün olmaktadır. Bu sayede, bıçak değişimi kolay şekilde 2 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir; bıçakların makine genişliği boyunca eşit şekilde kullanılması sağlanabilir ve gerektiği durumlarda makine durdurulmadan bıçaklar tekil olarak devre dışı bırakılabilir.

Yüksek hızlı robot ayar sisteminde brushless AC motor kullanılmaktadır ve yüksek çalışma hızlarında dahi yüksek hassasiyetle konumlandırma yapılabilmektedir. Bu sayede, ayar süreleri kısalmaktadır ve düşük miktarlı siparişler üretilebilmektedir. Ayrıca, her ayardan sonra robot ile tüm bıçaklar hızlı şekilde taranır ve özel bir sensör, konumlandırmanın doğru yapılmış olduğunu kontrol eder.

Video
TWIN 400 » Slitter Scorer (Jilet Kesim)