STREÇ SARMA MAKİNELERİ

OMS » AV630 - Otomatik Palet Streç Sarma (Üst Koruyucu Film)

Model AV 630

OMS » AV620 - Otomatik Palet Streç Sarma - Standart

Model AV 620 » Standart model

Model AV630
Tam Otomatik Döner Kollu Streç Sarma Makinesi
(Üst Koruyucu Film Üniteli)

Broşür ve Video
Genel Bilgiler

Model AV630, paletli ürünlerin streç film kullanılarak sarılması için dizayn edilmiştir ve ürünlerin beş yüzeyinin de örtülerek suya ve toza karşı koruma sağlanması için üst koruyucu film ünitesine sahiptir.

Streç sarma işlemi, sabit duran paletli ürünün etrafında dönen kolun hareketi ile gerçekleştirilir.  Bu sayede çok hafif ve dengesiz ürünler dahi sorunsuz şekilde streç sarılabilir. Yüksek çalışma çalışma hızı ve dayanıklı yapısı ile yüksek üretim kapasiteleri için idealdir.

Çalışma Sistemi

Streç filmin kesilmesi ve yapıştırılması işlemleri de dahil tüm streç sarma işlemleri tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Streç sarma işlemleri tamamlandığında paletli ürün motorize konveyörler ile otomatik olarak makine dışına çıkartılır.

Üst koruyucu film yerleştirme ünitesi ile streç sarma işleminden önce paletli ürünün üst kısmına koruyucu film yerleştirilir. Makine, ürünün yüksekliğini otomatik olarak algılar  ve uygun uzunlukta üst koruyucu filmi otomatik olarak hazırlar.

Üst koruyucu film yerleştirme ünitesi ile streç sarma işleminden önce paletli ürünün üst kısmına koruyucu film yerleştirilir. Makine, ürünlerin yüksekliğini otomatik olarak algılamakta ve uygun uzunlukta üst koruyucu filmi otomatik olarak hazırlamaktadır.

Motorize ön germe ünitesi ile streç film ürüne sarılmadan önce gerilir ve bu sayede önemli ölçüde film tasarrufu sağlanır. Streç filmin gerilme kapasitesine ve paletli ürünün şekline bağlı olarak uygulanacak ön gergi otomatik olarak kontrol edilir.

Dikdörtgen şekilli olmayan ürünler için özel bir yapıştırma kolu kullanılır ve streç film, bir metal plakaya karşı sıcak kaynak ile yapıştırılır. İhtiyaca bağlı olarak streç filmin gevşek ucu sıcak hava üfleyicileri ile ürüne de yapıştırılabilir.

OMS » AV630 - Otomatik Streç Sarma - Üst Koruyucu Film

Üst koruyucu film

OMS » AV630 - Otomatik Streç Sarma - Film Kesme, Yapıştırma

Streç sarma işlemi sonunda
film kesme ve yapıştırma